Zjarr i madh mbi stacionin hekurudhor “Rajko Zhinzifov” në afërsi të Velesit

Veles, 9 shtator – Ende digjet zjarri i madh pyjor mbi stacionin hekurudhor “Rajko Zhinzifov”, në afërsi të Velesit. Digjet pylli i ulët dhe bari.

 

Zjarri përhapet në pjesën drejt fshatit S’pl, por tani për tani, siç informojnë për MIA-n,  nga Njësia Territoriale e Zjarrfikësve Veles, nuk ka rrezik të përhapet në fshat.

Ekipet e NJTZ-së Veles menjëherë kanë shkuar në terren dhe ende punojnë në shuarjen e zjarrit. Intervenojnë tetë zjarrfikës me dy automjete të zjarrfikësve.

Nga NJTZ Veles për MIA-n potencuan se zjarri te ato është paraqitur në orën 13 e 10 minuta.

Related posts

Editorial: Themelimi i partisë së re nga Cërvenkovski, bie qeveria “Zaev2”!

R Zh

Mijëra shqiptarë në pritje të miratimit të Ligjit për shtetësinë e Maqedonisë

D V

25 kandidatë të pavarur arritën të mbledhin nënshkrimet, 12 të tjerë dështuan

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More