Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Zjarr në deponinë tek “Boris Trajkovski” në teren 3 automjete të zjarrfikësve

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Po digjet deponia në afërsi të sallës “Boris Trajkovski” në komunën e Karposhit. Në terren janë dërguar ekipet nga Njësia territoriale kundërzjarreve të Qytetit të Shkupit, por pritet mekanizëm nga komuna dhe nga Qyteti i Shkupit që të pastrohen mbeturinat. Bëhet fjalë për mbetje ndërtimore dhe mbeturina.

Zjarri është paraqitur në ora 08:10 minuta, ndërsa në terren janë nëntë zjarrfikës me tre automjete.

“Presim mekanizëm nga komuna e Karposhit dhe nga Qyteti i Shkupit që të pastrohet deponia, sepse kështu vështirë që do të shuhet zjarri”, deklaroi për MIA-n komandanti i Brigadës territoriale kundër zjarreve të Qytetit të Shkupit, Vlladimir Simovski.

Postime të ngjashme

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...