Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Zjarr në një banesë në Tiranë, fatmirësisht pa të lënduar

Një banesë, në rrugën “Muharrem Gura” është përfshirë nga flakët paraditen e sotme, me pasojë vetëm dëme materiale.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:05, në banesën e shtetasit me iniciale I.P.

Burime për Top News thonë se zjarrfikësja në fillim nuk mundi të kalonte për shkak të rrugës së ngushtë. Më pas janë dërguar dy zjarrfikëse më të vogla, për të shuar flakët.

Banorët u evakuan nga pallati. Ende nuk dihet çfarë e shkaktoi zjarrin në banesë. Policia, ndërkohë ka nisur hetimin.

Njoftimi i policisë:

Më datë 12.02.2021, rreth orës 11:05, në rrugën “Muharrem Gura”, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit I. P, ku ka vetëm dëme materiale, pasi nga shërbimet e Policisë u bë e mundur evakuimi në kohë i banorëve.

Shërbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Postime të ngjashme

Humb jetën një punëtor në Koçan

D V

Kapet shqiptari me 494 mijë euro, ja ku i kishte fshehur

D V

Arrestohet 37 vjeçari në Fushë-Kosovë

N E

Lëndohet rëndë një motoçiklist në një aksident në Shkup

Z H

MPB konfirmon lajmin e Zhurnalit: Kapet marihuanë me vlerë 150 mijë euro

Z H

Sulmuan njëri-tjetrin me mjete të forta, arrestohen dy pejanët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...