Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zjarr në një bllok apartamentesh në New York, 21 të lënduar

Rreth 240 persona janë evakuuar pas shpërthimit të zjarrit në një bllok apartamentesh, në Queens të New York.

Fillimisht zjarri është raportuar në katin e 6 dhe më pas është përhapur me shpejtësi në ndërtesë e cila ka rreth 150 apartamente.

Departamenti i zjarrfikësve të New York bën me dije se për shuarjen e flakëve janë angazhuar mbi 350 zjarrfikës.

Rreth 21 persona kanë mbetur të lënduar, 16 prej të cilëve janë zjarrfikës, njoftoi zëvendës ndihmësi i shefit të Departamentit të Zjarrfikësve.

Sipas autoriteteve asnjë nga të lënduar nuk është në rrezik për jetën./abcnews.al/

Postime të ngjashme

Zviceranët votojnë kundër masave për ndryshimet klimatike

Dafina Vidishiqi

A është Turqia ende një aleat i besuar i NATO-s?

Dafina Vidishiqi

Biden: Nuk po kërkoj konflikt

Dafina Vidishiqi

Netanyahu humb pushtetin në Izrael

Dafina Vidishiqi

Macron: G7 nuk është armiqësore me Kinën

Dafina Vidishiqi

​Blinken zbulon: E vetmja gjë për të cilën pajtohem me Putin

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...