Zjarr në një dyqan në Tetovë, hidhet një shishe me lëng të ndezshëm

Tetovë, 4 tetor – Një shishe me lëng të ndezshëm, mbrëmë është hedhur në një dyqan në Tetovë me ç’rast janë dëmtuar pjesa e poshtme e vitrinës dhe qelqi, por të lënduar nuk ka, kumtoi policia.

 

Zjarri tërësisht është shuar me intervenimin e Njësisë Territoriale të  Zjarrfikësve, ndërsa rasti është denoncuar rreth orës 02:30 minuta.

“Rreth orës 02:30 minuta në Sektorin për Punë të Brendshme Tetovë është denoncuar se në vitrinën e një dyqani në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Tetovë, pronësi e 66 vjeçarit E.J. nga fshati Shemshovë  i Tetovës është hedhur një shishe me  lëng të ndezshëm. Është dëmtuar pjesa e poshtme e vitrinës dhe qelqi. Nuk ka persona të lënduar, inspektim ka kryer ekipi i Sektorit për Punë të Brendshme”, informon zëdhënësi i SPB-së Tetovë, Marjan Josifovski.

Ndërmerren masa për zbardhjen e rastit. 

Related posts

Komisioni për mbrojtje dhe siguri i ka mbështetur ndryshimet e Ligjit për mbrojtje dhe shpëtim

D V

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Zbatuara të UT-së, e prezantuan ekspozitën me punimet rreth projektimit të objekteve hoteliere

R Zh

VMRO-DPMNE do ta mbështesë Bekim Pocestën për kryetar të komunës së Dibrës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More