Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zjarr në një fabrikë në Indi, humbin jetën 12 persona

Si pasojë e shpërthimit të zjarrit në deponë e një fabrike të tekstilit në Indi humbën jetën të paktën 12 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mediat lokale njoftojnë se zjarri shpërtheu në një pjesë të fabrikës në Ahmedabad, shtetin federal Gujarat, në të cilën gjenden substanca kimike.

Një pjesë e deposë u shemb ndërsa dëmtime u shkaktua edhe mbi ndërtesat tjera.

Ka filluar një hetim lidhur me këtë ngjarje.

Presidenti i Indisë, Ram Nath Kovind tha se janë thellësisht të tronditur nga ky lajm dhe u shprehën ngushëllime familjeve të viktimave.

Postime të ngjashme

Gjuajte me armë nëpër Mbretërinë e Bashkuar për nder të Dukës së Edinburgh

Lea Muslija

SHËNOHET PËRPARIM NË BISEDIMET PËR MARRËVESHJEN BËRTHAMORE

Lea Muslija

Kriza Ukrainë-Rusi, SHBA dërgon anijet në Detin e Zi

Lea Muslija

Në Shqipëri mbërritën 100 mijë vaksina të tjera të “Sinovac”

R Zh

Shpërthen një vullkan në Karaibe

S.B.

Katastrofë në Indi, shënohet rekord prej mbi 145.000 rastesh me Covid-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...