Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zjarr në një fabrikë në Indi, humbin jetën 12 persona

Si pasojë e shpërthimit të zjarrit në deponë e një fabrike të tekstilit në Indi humbën jetën të paktën 12 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mediat lokale njoftojnë se zjarri shpërtheu në një pjesë të fabrikës në Ahmedabad, shtetin federal Gujarat, në të cilën gjenden substanca kimike.

Një pjesë e deposë u shemb ndërsa dëmtime u shkaktua edhe mbi ndërtesat tjera.

Ka filluar një hetim lidhur me këtë ngjarje.

Presidenti i Indisë, Ram Nath Kovind tha se janë thellësisht të tronditur nga ky lajm dhe u shprehën ngushëllime familjeve të viktimave.

Postime të ngjashme

65 palesinezë dhe gjashtë izraelitë të vdekur nga konflikti katër ditorë në Gaza

N E

Në 24 orët e fundit Meksika ka regjistruar 267 viktima nga Kovid-19

N E

Spanja pret rreth 45 milionë turistë të huaj këtë vit

N E

Lehtësohen masat kufizuese, Greqi do të lejohen dasmat dhe pagëzimet, por me disa rregulla specifike

N E

Këshilli i Sigurimit i OKB-së zhvilloi takimin urgjent për situatën në Jerusalem

N E

Bullgaria me qeveri tranzitore deri në zgjedhjet e parakohshme në korrik

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...