Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zjarr në një spital Covid në Rumani, raportohen viktima

Një zjarr i fuqishëm që përfshiu një nga spitalet kryesor të Bukureshtit që trajton personat e sëmurë me koronavirus, iu mori jetën 4 pacientëve si dhe shkaktoi dhjetëra të lënduar.

Një ngjarje e ngjashme, 3 muaj më parë shkatërroi një spital tjetër në qytetin verior të Piatra-Neamt dhe shkaktoi 10 viktima, transmeton A2news.

Zëdhënësi i spitalit, Bogdan Toma deklaroi se ndërhyrja në kohë bëri të mundur evakuimin e 120 pacientëve që ndodheshin në spital, ndërkohë që shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta.

Postime të ngjashme

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

D V

Policia në Berlin ndalon mbajtjen e dy protestave për koronavirus

D V

Biden mbështet synimin e bjellorusëve për demokraci pas takimit me Tsikhanouskayan

D V

Franca do të kërkojë pasaportën shëndetësore nëpër kafiteri nga 9 gushti

D V

Zyra e Prokurorit në Bosnje inicion rastet e para nën Ligjin për mohim të gjenocidit

D V

Tokio regjistron rekord të rasteve me koronavirus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...