Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zjarr në stacionin e Tensionit të Lartë në Greqi, mbi 1 milion njerëz mbetën pa energji elektrike

Më shumë se 1 milion njerëz mbetën pa energji elektrike për shkak se të një shpërthimi të shkaktuar nga një defekt në Qendrën e Tensionit të Lartë të IPTO,  në Asprogyrgos të Greqisë.

Për shkak të ndërprerjes së energjisë në zona të ndryshme të Atikës, Brigada e Zjarrfikësve u desh të ndërhynte në 18 raste për të ndihmuar personat e bllokuar në zonat: Kallithea, Kaisariani, Keramikos, Petralona, ​​Egaleo, Keratsini, Korydallos.

25 zjarrfikës dhe 10 automjete në bashkëpunim me Mbrojtjen Civile bënë të mundur kontrollin e zjarrit.

Pas ndërhyrjes së stafit IPTO dhe zjarrfikësve, u rivendos funksionimi i rrjetit.

Postime të ngjashme

Gjenerali që mori pushtetin në Mianmar thotë se gjendja emergjente mund të zgjasë deri në vitin 2023

D V

Irani mohon se e ka sulmuar cisternën e naftës

D V

Shumica e zjarreve në Turqi janë “nën kontroll”

D V

Schmidt merr detyrën e përfaqësuesit të lartë në Bosnje e Hercegovinë

D V

Talibanët sulmojnë me raketa Aeroportin e Kandaharit

D V

Greqia përballet me zjarre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...