Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

Shkup, 10 prill, Zhurnal.mk – Zjarrfikësit e Shkupit janë vaksinuar kundër Covid-19. Këtë e kanë bërë të ditur nga Qyteti i Shkupit duke njoftuar, se zjarrfikësit janë ndër shërbimet e para të Shkupit që iu kanë nënshtruar vaksinimit anti-Covid.

“Heronjtë tanë të qytetit nga Zjarrfikësit Shkup, të cilët gjithmonë janë këtu për t’i mbrojtur shkupjanët e tyre, janë të ekspozuar vazhdimisht ndaj rrezikuar në linjën e parë të frontit duke punuar pa u lodhur pa asnjë ditë pushimi në tërë pandeminë, janë të parët nga shërbimet e qytetit të cilët të parët e bënë vaksinimin kundër Covid-19”, thanë nga Qyteti i Shkupit.

Ndërkohë, i pari i Shkupit, Petre Shilegov ka publikuar video nga aksioni i vaksinimit.

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha viziton zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU dhe AUV

Z H

Publikohet thirrje publike për përmirësimin e efikasitetit energjetik të objekteve komunale

Z H

Hiqen pengesat, pas 14 muajsh u rihap kufiri me Greqinë

B L

Presidenti kundër qeverisë, nuk dekreton ligjin për ndërtimet ilegale që u votua në Kuvend

B L

Pendarovski u takua me Zef Mazin, kryenegociatori i Shqipërisë me BE-në

B L

Dixhitalizimi: “Nxënësit do të mësojnë nga tekste të printuara nuk do të rrinë para kompjuterit”

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...