Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Zjarri i madh shkatërron qendrën e zhvillimit të Huawei

Një zjarr i madh shpërtheu në një laborator të Huawei 5G. Disa njerëz vdiqën gjatë procesit.

Një zjarr shpërtheu të premten në një qendër zhvillimi të kompanisë kineze Huawei.

Një tym doli nga kompleksi i madh i ndërtesave në Dongguan City në Kinën Jugore. Video të shumta me zjarrin qarkulluan në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Zjarri shpërtheu në një pjesë të ndërtesës, ku Huawei po hulumton materiale të reja për antenat 4G dhe 5G.

Sipas raporteve të mediave kineze, ekipi i zjarrfikësve dërgoi disa makina zjarrfikëse në vendin e zjarrit.

Gjithsej 140 zjarrfikës thuhet se kanë qenë në detyrë.

Ndërkohë, zjarri është vënë “nën kontroll”, njoftoi kompania. Si rezultat, 3 persona kanë vdekur, sipas disa raporteve të mediave.

Postime të ngjashme

Smartphone i Leitz gati

Lea Muslija

Facebook Messenger me opsione të reja

Lea Muslija

Smartphone i Leitz gati për tregun e Japonisë

Dafina Vidishiqi

Bosi i iPhone thotë se Android është i mbushur me viruse të rrezikshëm

Dafina Vidishiqi

Kamerat e “njohjes së buzëqeshjes” lejojnë të hyjnë në zyre vetëm punëtorët ‘e lumtur’

Dafina Vidishiqi

Kjo teknologji po i ndihmon shumë kirurgët – inovacion i ri në shëndetësi

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...