Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zona e ngrohtë e Australisë s’raporton asnjë rast me Covid-19, për herë të parë që nga qershori

Zona e nxehtë e koronavirusit në Australi, ka raportuar zero raste pozitive, për herë të parë që nga qershori, një dit pasi shteti njoftoi për vonimin e heqjes së kufizimeve për shkak të disa rasteve të reja në Melbourne.

5 milionë banorë të Melburnit, kryeqyteti i Victorias, kanë qenë nën masa strikte të mbylljes që nga korriku për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit, duke i mbyllur bizneset dhe duke kufizuar lëvizjes e njerëzve, shkruan Reuters, transmeton KOHA.

Vendi sapo po dilte nga vala e dytë e infektimeve, pasi mbyllja ndihmoi që numrat të bien në zero nga 700 sa ishin në gusht.

Australia ka shënuar 27.500 të infektuar me COVID-19, shumë më pak se disa vende të zhvilluara.

Victoria, e cila ka rreth 90 për qind të 905 vdekjeve, nuk ka shënuar asnjë të vdekur në 24 orët e fundit.

Postime të ngjashme

Gjuajte me armë nëpër Mbretërinë e Bashkuar për nder të Dukës së Edinburgh

Lea Muslija

SHËNOHET PËRPARIM NË BISEDIMET PËR MARRËVESHJEN BËRTHAMORE

Lea Muslija

Kriza Ukrainë-Rusi, SHBA dërgon anijet në Detin e Zi

Lea Muslija

Në Shqipëri mbërritën 100 mijë vaksina të tjera të “Sinovac”

R Zh

Shpërthen një vullkan në Karaibe

S.B.

Katastrofë në Indi, shënohet rekord prej mbi 145.000 rastesh me Covid-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...