Agjencia Zhurnal.mk

Zonja e parë e vendit rekomandon: Mos mbani maska me ventilim

Shkup, 1 gusht – Gruaja e presidentit, Elizabeta Gjorgjievska, e cila punon në Klinikën e Stomatologjisë, ka postuar në profilin e saj në Facebook disa këshilla për të vendosur maska ​​gjatë Pandemisë, cilat maska ​​janë të përshtatshme për tu vendosur për tu mbrojtur.

Rekomandohet të shmangni maska ​​me ventilim sepse, siç shkruhet, kur nxjerrim jashtë frymën, pikat e vogla që përmbajnë virusin hidhen në të.

-Vendosni maska normale (preferohet tre shtresa) për të mbrojtur veten dhe të gjithë rreth jush nga #Covid 19.

-Vendosni maska ​​mjekësore nëse keni: #Covid 19, kujdesuni për njerëzit me #Covid 19, mbi 60 vjeç, ose keni një sëmundje kronike.

Le të qëndrojmë të sigurt dhe të mbrohemi nga #Covid 19. Kujdesuni, ka shkruar Gjorgjievska.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!