Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zoran Mileski – Kiçeec hyri në burgun në Strugë

Strugë, 26 tetor, zhurnal.mk – Zoran Mileski – Kiçeec sot hyri në Institucionin Ndëshkues-Përmirësues (INP) Strugë për vuajtjen e dënimit me burg prej tre viteve ku është dënuar për rastin “Reket”.

Drejtori i Drejtorisë për Kryerjen e Sanksioneve Jovica Stojanoviq në deklaratën për MIA-n konfirmoi se Zoran Mileski është pranuar në burgun e Strugës rreth para një ore e gjysmë dhe se vetë është paraqitur në vuajtjen e dënimit me burg.

Mileski është dënuar në tre vjet burg, pasi në dhjetor të vitit të kaluar e ka pranuar veprën për rastin “Reket” – marrje të shpërblimit për ndikim të paligjshëm.

Postime të ngjashme

Maqedoni/ Deri tani nga covid janë infektuar gjithsej 2738 fëmijë deri në moshën 9 vjeçare

Z H

Spasovski uron 29 vjetorin e Drejtorisë Doganore

Z H

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...