Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zoran Zaev: Kufiri me Greqinë hapet nesër

Shkup, 13 maj, Zhurnal.mk – Që nga nesër, pika kufitare me Greqinë, Evzoni do të jetë e hapur për qytetarët tanë për të kaluar në shtetin fqinj Greqi, njoftoi kryeministri Zaev nga Athina, pas një takimi që pati me kryeministrin grek Cipras.

Kryeministri Zoran Zaev njoftimin e bëri në profilin e tij në Facebook duke shkruar se nga nesër Greqia do të hapë pikën kufitare Evzoni për hyrjen e qytetarëve tanë atje.

Siç thuhet në postimin e kryeministri, për të hyrë në në Greqi është e domosdoshme një certifikatë vaksinimi, një test negativ PCR ose një test antitrupa.

Postime të ngjashme

Në gjimnazet e Dibrës, në vitin e parë mund të regjistrohen 308 nxënës

Dafina Vidishiqi

Mbi nëntë mijë turistë e kanë vizituar Maqedoninë në muajin prill

Dafina Vidishiqi

Qeveria e RMV-së: Zaev dhe Radev biseduan për perspektivën e arritjes së një hapi real në integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

Stoltenberg: Gjithçka mundej, vetëm duhej një njeri vizionar

Dafina Vidishiqi

Spasovski në Saraj: Vazhdimisht i dëgjojmë kërkesat e qytetarëve, prandaj kemi ofertën më të mirë

Dafina Vidishiqi

Botime me vlerë të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë dhuratë për AZGJ-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...