Zv/komandanti i zjarrfiksave të Tetovës: Teksa po shuanim zjarrin po i nxjerrnim edhe viktimat nga Covid Qendra

Tetovë, 8 shtator – Më shumë se 30 zjarrfikës të cilët ndërhynë me shtatë automjete në gati gjysmë ore e shuan zjarrin që shpërtheu sonte në spitalin modular në Tetovë, raporton TetovaSot.

 

Siç u shpreh zëvendës komandanti i zjarrfikësve të Tetovës, Saso Trajcevski, flakët ishin të mëdha dhe viktimat u nxorrën nga spitali, por kjo pritet të konfirmohet zyrtarisht.

“Në orën 9:02 të mbrëmjes, u raportua se spitali modular në Qendrën Mjekësore – Tetovë ishte në flakë. Ekipet mbërritën në vend për rreth tre ose katër minuta me rreth shtatë automjete dhe mbi 30 zjarrfikës po marrin pjesë nga të dyja anët. Kur ekipet mbërritën, gjithçka ishte në zjarr. Ishte e brendshme, jo e jashtme. Çdo gjë që përdorëm në orën 21:30 e lokalizoi zjarrin. Në orën 21:45 ai u shua plotësisht. Ndërsa zjarri po shuhej, flakët ishin të mëdha, spitali modular ishte i gjithi prej plastike dhe viktimat po evakuoheshin. Ne nuk mund ta dimë numrin, ende nuk kemi të dhëna për të parë sa janë, çfarë janë. Unë mendoj se atje është ende një viktimë tjetër, me siguri ka vdekur. Por ka shërbime që po punojnë në të dhe duhet të përcaktojnë se çfarë është dhe si. Ne nuk mund të japim informacion në lidhje me këtë. Shërbimet do ta zgjidhin atë” tha Trajcevski./TS

Related posts

Hristijan Mickoski pësoi aksident trafiku në Prilep

R Zh

Shekerinska: Po shqyrtohen mundësitë për trajnime të kuadrit tonë për mbrojtje civile dhe shpëtim

D V

25 kandidatë të pavarur arritën të mbledhin nënshkrimet, 12 të tjerë dështuan

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com