Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zv.kryeministri Bytyqi futet në izolim

Shkup, 16 tetor – Fatmir Bytyqi, zëvendëskryeministri i ngarkuar për çështje ekonomike në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut ka raportuar se do të jetë në izolim për shkak se ka pasur kontakte me persona që kanë rezultuar pozitiv.

“Për shkak të kontaktit me person pozitiv, ditëve të ardhshme do të jem në vetizolim, ku edhe do ta bëj testin. Për momentin ndjehem shumë mirë dhe nuk kam asnjë lloj simptomesh”, deklaroi Bytyqi.

Ai ka njoftuar se gjithë takimet e planifikuara për ditët në vazhdim, do të anulohen.

“Kjo ndryshon obligimet dhe planet e mija të përditshme për ditët në vijim, kërkoj ndjesë për të gjitha anulimet e pritjeve, takimeve dhe takimet e planifikuara”, deklaroi Bytyqi.

Ai rekomandoi të respektohet Instituti për shëndet public në lidhje me izolimin dhe realizimin e testimeve.

Postime të ngjashme

I riu vuan nga leukemia akute, kërkon ndihmën tuaj

D J

“Arratisja” dhe “rishfaqja” e Mijallkovit, një farsë e madhe!

D J

Covid-19, regjistrohen 725 raste të reja

D J

“Dhoma Publike”, aktivistët kërkojnë dënim për anëtarët e grupit

D J

Protestat për ‘Monstrën’, kërcënon maqedonasi: Do t’ju “shkelë me kamion”(Foto)

D J

Spasovski-Kozhuvarovska: Në rritje siguria në komunikacion

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...