Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zv.ministri Nuhiu: Jo rezerva për procedurat civile online por ato penale

Zhurnal Ads

Shkup, 29 tetor – Zëvendës ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu, ka cekur se seancat online për procedurat civile nuk kanë dilema se mungon barazia, ndërsa për ato penale, ka dyshime.

Këtë e ka bërë të ditur ai në një postim ku shprehet se pritet përfundimi që do të dali nga analiza e ekspertëve.

Ja postimi i tij:

Për organizimin e seancave gjyqësore online në procedurat civile dhe administrative nuk kemi ndonjë rezerve. Rezervat janë për seancat gjyqësore penale! Nuk jemi të sigurt se gjatë seancave online a do të kultivohet marrëdhënia dhe afirmiteti i nevojshëm midis avokatit dhe klientit të tij të ndaluar!? A vëhet në pikpyetje parimi i barazisë së palëve kur akoma ekzistojnë dyshime se nga ana e gjyqtarit më shumë respektohet pozita e prokurorit në raport me avokatin e palës së ndaluar. Për këtë gjë do të presim raportimet nga ekspertet e fushës!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Filipçe: Ora policore nuk është zgjidhje, mjafton të miratohet ligji për mbrojtje të popullatës

admin

Seancë e re gjyqësore për rastin “Target – Fortesa”

E.E.

Besimi: Deficiti do të përgjysmohet vitin e ardhshëm, në 2025 do të ulet në 2.1% të BPV-së

T E

Kasami: Nuk kam informacione se në LSDM ka persona të përfshirë në grupe radikale

T E

Shkupi nuk tërhiqet nga komunikimi me Sofjen, Borisov shpreson për zgjidhje vitin e ardhshëm

E.E.

Besimi: Ligji për buxhetin është gati dhe është vendosur në Ener

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...