Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zv.ministri Nuhiu: Ligji për lobim në procedurë parlamentare

Shkup, 20 janar – Zëvendës ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu ka publikuar lajmin e shumëpritur për lobim, ligj i cili do të zvogëloj dhe luftoj korrupsionin në institucionet e shtetit.

Ligji për lobim do të mënjanojë lobimin ilegal, apo të fshehur, andaj, rëndësia e këtij ligji është e madhe dhe është ligj i shumëpritur nga institucionet dhe qytetarët e Maqedonisë së Veriut.

Nuhiu është i mirënjohur për përkushtimin ligjor dhe transparent institucional, andaj, lajmi edhe është publikuar nga ai duke theksuar se “Ligji i ri për lobim në procedurë parlamentare. Lobimit të fshehur i vjen fundi!!”

Postime të ngjashme

Lajçak: Shkupi ka përmbushur detyrimet, është radha e Brukselit

R Zh

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...