Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zv/Ministri Nuhiu pret ambasadorin Jaqimoviq, diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit në drejtësi

Zhurnal Ads

Shkup, 27 tetor, zhurnal.mk – Zv/Ministri i Drejtësisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Agin Nuhiu, ka pritur në takim, ambasadorin e Republikës së Bosnjës dhe Hercegovinës në Shkup, Dragan Jaqimoviq, me të cilin ka bashkëbiseduar për bashkëpunimin në lëmin e drejtësisë.

Bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve tona, mund të vlerësohet shumë i mirë dhe ka vend dhe mundësi që të thellohet ky bashkëpunim, në interes të dyja vendeve dhe qytetarëve, u tha në takim.

Ndërsa pas takimit, në rrjetin social Facebook, z. Nuhiu ka shkruar: Në takim me ambasadorin e Bosnjës në vendin tonë për të vazhduar bashkëpunimin edhe në fushën e drejtësisë!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shtetasit e RMV do të mund të hyjnë në Serbi pa test PCR nga 10 nëntori

E.E.

Moti me diell, temperatura deri 16 gradë

E.E.

Në spitalet e Shkupit janë shtrirë 510 pacientë, të lirë janë edhe rreth 20 shtretër

Z H

Borë dhe mjegull në Kodrën e Diellit, dukshmëri e ulur edhe në Strazhë

T E

Zhurnal dekorohet me çmim në spektaklin ‘Grand Prix – The Best’ 2020

B M

Zaev: Paga mesatare fillon të rritet edhe në kushte të krizës ekonomike-shëndetësore

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...