Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zv. Ministri Nuhiu: Vëmendje për të miturit në shtëpitë edukative përmirësuese

Shkup, 25 nëntor, Zhurnal.mk – Zëvendës ministri, Agim Nuhiu, sot, së bashku me ambasadorin e Holandës dhe UNICEF-in, promovoi objektin e ri të Shtëpisë Edukative Përmirësuese për të mitur në Tetovë.

Z. Nuhiu, ka shkruar në rrjetin social se “Evoluimi i të drejtës penale për të mitur ka institucionalizuar idenë e edukimit dhe përmirësimit të kryerësve të mitur të veprave penale nëpërmjet dominimit të masave edukuese!”.

“Së bashku me ambasadorin e Holandës shkëlqesinë e tij Dirk Jan Kop dhe përfaqësuesit e UNICEF-t, promovuam objektin e ri të Shtëpisë Edukative Përmirësuese për të mitur në Tetovë!

Evoluimi i të drejtës penale për të mitur ka institucionalizuar idenë e edukimit dhe përmirësimit të kryerësve të mitur të veprave penale nëpërmjet dominimit të masave edukuese!”, bënë të ditur Nuhiu në rrjetin social të tij, Fejsbuk

Postime të ngjashme

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

Koalicioni ASH – Alternativa kërkojnë dorëheqjen e Mila Carovskës

R Zh

Janë regjistruar tetë raste të reja me Kovid-19, nuk ka të vdekur

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...