Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zv.ministri Rexhepi: Qeveria miraton Programin për financim të planeve urbanistike për Saraj dhe Dibër

Shkup, 16 janar – Bekim rexhepi zëvendësministri i Transportit dhe lidhjeve, për Agjencinë e lajmeve Zhurnal bëtë të ditur se sot Qeveria e RMV miratoi programin për financim të planeve urbanistike të propozuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve.

“Programin për finacim të planeve urbanistike te propozuar nga Ministria e transportit dhe lidhjeve dhe programin per punë dhe planin zhvillimor si dhe Planin operativ vjetor të Shoqeris akcionare për menaxhim të hapësirave afariste në pronësi shtetërore ku parashihen ndërtim të banesave sociale në Saraj dhe Dibër”, thekson mes tjerave zv.ministri Rexhepi i cili gjithashtu shkruan edhe në profilin e tij zyrtarë në facebook.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...