Agjencia Zhurnal.mk

Zv.ministrja Petrovska me kallëzim penal për ministrin e brendshëm teknik

Shkup, 11 janar, Zhurnal.mk – Zëvendës- ministrja plotësuese e MPB-së, Sllavjanka Petrovska paralajmëroi kallëzim penal për punë jo- profesionale dhe të pandërgjegjshme të ministrit teknik, Naqe Çulev.

Ajo ka reaguar se Çulev dje i ka ndërprerë urdhrat e nëpunësve në njësi tjera organizative. Me këtë, Petrovska thotë se Çulev e ka vënë në rrezik sigurinë e shtetit.

Petrovska thotë se nuk do të ketë kush të sigurojë disa ambasada si dhe rezidencën e ambasadorit të BE-së. Sipas saj, kalimi kufitar Jazhincë, nuk do të mund të funksionojë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

R ZH

Lajmet e fundit

Loading...