Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zvicër, 1796 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve

Zyra Federale e Shëndetit Publik njoftoi zhvillimet e fundit në pandeminë e përhapur në Zvicër.

BAG raportoi të mërkurën 1796 raste të reja me Covid në shtetin e Zvicrës, transmeton albinfo.ch.

Duhet theksuar se brenda 24 orëve janë kryer 31,147 teste dhe shkalla e pozitivitetit është 5.8 për qind.

Ndërkohë, sipas BAG, 74 persona duhej të pranoheshin në spital. Gjatë kësaj periudhe kohore (24 orë) kishte 42 vdekje të reja. 

Postime të ngjashme

Nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, në Brazil kanë humbur jetën 500.000 njerëz

D V

Derisa po hapnin bunarin gjetën një safir në Shri Lankë, më të madhin në botë – vlera e tij është rreth 100 milionë dollarë dhe peshon 510 kilogramë

D V

SHBA kundërshton thirrjen e OBSH-së për të pezulluar vaksinimin

D V

Eksperti francez: Dalja e virusit nga laboratori i Wuhan-it, plotësisht e pamundur

Z H

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...