Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zvicëranët do të jenë të mbrojtur nga avionët luftarakë 24 orë në ditë

Zvicra do të ketë mbrojtje të hapësirës ajrore gjatë gjithë 24 orëve duke filluar këtë javë, tha ushtria të martën, gati shtatë vjet pasi vendi nuk ishte në gjendje të angazhonte avionët luftarakë për t’iu përgjigjur një rrëmbimi të mundshëm, jashtë orarit të punës.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, duke filluar nga 31 dhjetori, dy aeroplanë luftarakë F-18 do të jenë operativë 24/7 për të mbrojtur hapësirën ajrore mbi vendin e vogël, pa dalje në det, thanë forcat e armatosura në një deklaratë.

“Tani e tutje, shërbimi i policisë ajrore do të jetë i gatshëm 24 orë në ditë për të garantuar sigurinë dhe sovranitetin mbi hapësirën ajrore të Zvicrës”, citohet të jetë thënë në një deklaratë.

Postime të ngjashme

Nis shitja e testeve të shpejta COVID-19 në supermarketet gjermane

S.B.

Situatë alarmante në Bosnjë dhe Hercegovinë, 38 të vdekur nga Covid-19

S.B.

Izraeli rihap ekonominë, pasi vaksinoi gati 40% të popullsisë

S.B.

Rrugët e Libanit në tym e zjarr për të shtatën ditë me radhë

S.B.

Papa Françesku përfundon vizitën 4 ditore në Irak: Gjithmonë në zemrën time

S.B.

Në Danimarkë zbulohen 31 lloje të ndryshme të COVID

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...