Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zvicra fut në karantinë Ballkanin, jashtë listës Kosova dhe Shqipëria

Zhurnal Ads

Bern, 4 dhjetor – Është përditësuar lista e shteteve dhe territoreve që janë me rrëzikshmëri të lartë për shtetin e Zvicrës. Kjo listë do të hyjë në fuqi në orën 00.00 të datës 14 dhjetor 2020.

Kosova dhe Shqipëria janë dy shtetet Ballkanike që nuk janë në listën e rrezikshmërisë për Zvicrën. me çka nënkuptohet se të gjithë banorët e Zvicrës mund të lëvizin lirshëm në Kosovë dhe Shqipëri.

Ndërkohë shtetet ballkanike që janë në listën e rrëzikshmërisë, sipas raportit të BAG: janë Maqedonia Veriore, Mali i Zi, Serbia dhe Kroacia.

Nga ana tjetër, shtetet e tjera me potencial rreziku për Zvicrën janë edhe Andorra, Gjorgjia, Jordania, Luksemburgu, Polonia, Portogalia, Slovenia, San Marino, Shtetet e Bashkuara, dhe disa Zona të Austrisë, Italisë dhe Francës.

Në Zvicër ekziston një kërkesë karantine për udhëtarët nga vende dhe zona të caktuara. Lista e këtyre shteteve dhe territoreve do të azhurnohet në 14 dhjetor. Një rezultat negativ i testit nuk heq karantinën.

Për më shumë informacione rreth shteteve,

Zhurnal Ads
Fotografia e BAG OFSP UFSP
Fotografia e BAG OFSP UFSP
Fotografia e BAG OFSP UFSP
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Porta e Hapur”: Deri tani janë paraqitur më tepër se 6 mijë persona në linjën SOS për ndihmë nga trafikimi me njerëz

admin

Pecas: Për momentin Micotakis nuk ka plan të udhëtojë në Shkup, ndoshta në të ardhmen po

Z H

Sanksionohen 285 vozitës në Shkup, 33 pa patentë shoferi

E.E.

Mickoski: Premtuan 4 fundjava pa TVSH, ndërsa realizojnë vetëm 1

T E

Karakaçanov: Maqedonia sillet sikur është vend këshilltar i Bullgarisë dhe që përcakton kushtet

R ZH

Zaev: Personat që jetojnë më tepër se 1 vit jashtë vendit, do të evidentohen si jo-rezident

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...