Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zvicra heq karantinën për udhëtarët nga Kosova

Deri më tash shtetasit apo njerëzit që kanë ardhur prej zonave me rrezik të shtuar të përhapjes së epidemisë Covid-19, për në Zvicër, detyroheshin të qëndrojnë në karantinë, e në listën e këtyre vendeve ishte edhe Kosova.

Mirëpo gjatë ditëve të ardhshme shtetasit kosovar nuk do të detyrohen të karantinohen më, shkruan Federal Office of Public Health. Heqja e karantinës për shtetasit e Kosovës që do të udhëtojnë për në Zvicër do të fillojë nga data 28 shtator.

Në listën e publikuar, përpos Kosovës, nga karantina lirohen edhe udhëtarët nga San Marino.

Postime të ngjashme

MPJD: Serbët që kërkuan leje të enjten i refuzuam, ata që u kthyen mbrapsht sot s’kanë kërkuar leje

Dafina Vidishiqi

Konjufca: E kam të vështirë ta thërras Albinin kryeministër

Dafina Vidishiqi

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...