Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zvicra po e fiton betejën me koronavirusin

Shkalla e infeksioneve, vdekjeve dhe shtrimeve në spital në Zvicër ka rënë në dy javët e fundit, raportojnë autoritetet shëndetësore. Kjo është situata tani.

Përkundër paralajmërimeve të tmerrshme të lëshuara nga Task Forca Covid-19 dy javë më parë që parashikojnë deri në 10,000 infeksione të reja ditore në Zvicër, situata epidemiologjike është përmirësuar, shkruan The Local, përcjell albinfo.ch.

Postime të ngjashme

Spanja do të falë politikanët e dënuar katalanas

Dafina Vidishiqi

India vaksinoi mbi 8 milionë njerëz në një ditë

Dafina Vidishiqi

SHBA, BE, Kanadaja dhe Britania, sanksione të përbashkëta kundër Bjellorusisë

Dafina Vidishiqi

Vuçiq pritet të flasë para deputetëve për dialogun me Kosovën – por çfarë kishte thënë në vitin 2019?

Dafina Vidishiqi

Kryeministri britanik: Besojmë se më 19 korrik do të kemi lehtësim të masave kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

Rusia ndalon një OJQ arsimore amerikane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...