Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zyberi: Ideja për Kryeministër shqiptar nuk është shuar

Shkup, 28 janar – Naser Zyberi ish-kandidat për kryeministër shqiptar në emisionin Click PlusTv21 ka deklaruar se ideja për kryeministër shqiptar nuk është shuar.

Ai shprehet se shqiptarët nuk duhet të ndjehen inferior dhe të rezervuar vetëm për poste të caktuara, por aspiratat duhet ti kenë njëjtë sikur komuniteti maqedonas.Ai shprehet se shqiptarët nuk duhet të ndjehen inferior dhe të rezervuar vetëm për poste të caktuara, por aspiratat duhet ti kenë njëjtë sikur komuniteti maqedonas.

“Çështja e idesë për kryeministër është e rëndësishme për shqiptarët. Nuk është për shqiptarët e rëndësishme a është Naser Zyberi ose dikush tjetër, ajo është çështje sekondare. Me rëndësi është që në shtetin në të cilin jetojmë edhe ne dhe ku pretendojmë që të jemi faktor i barabartë me të tjerët shqiptarët të mos ndjehen inferior dhe të rezervuar vetëm për poste të caktuara. Por aspirata e tyre duhet të jetë e njëjtë sikurse edhe e komunitetit maqedonas”, deklaroi në Click Plus Naser Zyberi. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

Sot katër vite nga nënshkrimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë mes RMV dhe Bullgarisë / Analistët: Kriza politike bullgare do të zgjasë, ne nuk duhet të notojmë në ujin e tyre të ndotur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...