Agjencia Zhurnal.mk

Zyrtare: 2 të vdekur dhe 180 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 5 qershor – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 1272 testime për Covid 19, ndërsa janë regjistruar gjithsej 180 raste të reja pozitive, numër ky rekord që nga fillimi i pandemisë, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, vetëm në Shkup janë regjistruar 109 pacientë, në Kumanovë 26, në Dibër 1, Shtip 15, Tetovë 12, Strugë 1, Veles 1, Manastir 1, Ohër 1, Gostivar 8, Vallandovë 1, Gjevgjeli 2, Shën Nikollë 1, Negotinë 1.

Në Klinikën infektive ka ndëruar jetë një pacient 52 vjeçar nga Nikushtaki i Likovës, ndërsa në “8 shtatori” ka ndëruar jetë një paciente 68 vjeçare nga Shkupi.

Ndërkohë instituti shënon gjithsej 11 pacientë të shëruar. në Shkup 6, Prilep 1, Veles 4.

Deri tani janë kryer 34386 testime. Numri i përgjithshëm i të prekurve është 2790, i të shëruarve 1632 ndërsa i të vdekurve 149. Numri aktiv është 1009.///Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!