Zyrtare: Amir Shaipi transferohet te Lugano

Amir Shaipi është bërë me skuadër të re, por ka mbetur në futbollin zviceran.

 

Portieri i talentuar nga Kosova ka bërë hapin e madh në karrierë, ku nga Challange League është transferuar në Superligën zvicerane.

21-vjeçari ka lënë Schaffhausenin për tu transferuar tek skuadra elitare zvicerane, Lugano.

Lajmi është bërë i ditur nga vet klubi i Luganos, që tanimë e ka prezantuar portierin kosovar.

Shaipi ka nënshkruar kontratë afatgjate me Luganon, nga e cila do të jetë i lidhur me klubin bardhezi deri në verën e vitit 2026.

Portieri nga Kosova është pjesë e Përfaqësueses U21 të Zvicrës, ku së fundmi mbrojti ndaj Gjibraltarit.

Related posts

Messi dhe Neymar nuk ftohen për ndeshjen e sotme të PSG-së ndaj Brest në Ligue 1

D V

Zyrtare: Ronaldo merr fanellën me numrin 7, Cavani atë me numër 21

D V

Cristiano Ronaldo arrin në stërvitjen e Manchester Utd me veturën e tij 140 mijë euroshe të markës ‘Lamborghini’

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More