Agjencia Zhurnal.mk
Sport

ZYRTARE: Argjentina publikon listën e futbollistëve të ftuar për “Copa America”

Argjentinan ka zyrtarizuar listën përfundimtare të futbollistëve.

Kombëtarja e Argjentinës ka publikuar listën e futbollistëve, me të cilët do të garojë në “Kupën e Amerikës”.

Në listën e të ftuarve, mungon ylli i Juventusit, Paulo Dybala, që pati një sezon të vështirë me shumë lëndime.

Argjentina ndeshjen e parë në kuadër të “Copa America” e zhvillon më 14 Qershor kundër Kilit, pastaj do të ballafaqohet edhe me Uruguajin, Paraguajin dhe Bolivinë në fazën e grupeve.

Postime të ngjashme

Skriniar rikthen avantazhin e Sllovakisë

Dafina Vidishiqi

Schmeichel konfirmon se UEFA e kërcënoi Danimarkën pas incidentit tragjik të Eriksenit

Dafina Vidishiqi

Pendohet Arnautoviç pasi e shau me nënë Alioskin: “Më falni – Izvinete”

Zekirija Haxhiu

Kryetari i FFM-s, Sejdini flet për përplasjen, Arnautoviç – Alioski!

Zekirija Haxhiu

Talenti i Hertha Berlinit bashkohet me Kosovën

Zekirija Haxhiu

Ancelotti kërkon rikthimin e James Rodriguez te Reali i Madridit!

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...