Zyrtare: Artim Shaqiri, trajner i ri i FC Schaffhausenit

FC Schaffhausen ka konfirmuar se Artim Shaqiri është trajneri i tyre i ri, shkruan Zëri.info.

 

Përmes një njoftimi për media, klubi nga liga e dytë e Zvicrës ka bërë të ditur se strategu shqiptar do ta zëvendësojë Murat Yakinin që ka marrë drejtimin e Përfaqësueses së Zvicrës.

“FC Schaffhausen gjeti një pasardhës të Murat Yakin. Artim Shaqiri mori trashëgiminë”, thuhet fillimisht në komunikatën e tyre.

“Pas fillimit të karrierës si trajner, Shaqiri, i cili ka një licencë UEFA Pro, mori angazhimin e tij të parë si trajner te Shkendija e Tetovës para se të bëhej nënkampion me klubin kryesor shqiptar FK Kukësi.”

Kohët e fundit, Shaqiri, i cili mbush 48 vite më 23 shtator, ishte trajner i klubit maltez Pembroke Athleta FC dhe, deri në fillimin e pandemisë, më pas mori drejtimin e Flamurtarit (të Prishtinës)”.

“Artim Sakiri do të jetë në dispozicion të FC Schaffhausen me efekt të menjëhershëm, por do të duhet të presë pak derisa të arrijë leja e punës”.

“FC Schaffhausen mirëpret Artimin në Munotstadt dhe i uron atij shumë argëtim dhe suksese në shtëpinë e tij të re.”

“FC Schaffhausen mirëpret ngrohtësisht Artimin në Munotstadt dhe i uron atij shumë argëtim dhe suksese në shtëpinë e tij të re”, përfundon njoftimi i tyre.

Der FC Schaffhausen ist nach einem Nachfolger von Murat Yakin fündig geworden. Wir begrüssen herzlich in der Munotstadt:…

Posted by FC Schaffhausen on Wednesday, September 1, 2021

Related posts

Misteri i dorës së lidhur të Benzemas: Gjithçka për Realin dhe operacioni sekret, jo për besëtytni

D V

Tuchel tregon se pse Chelsea nuk e transferojë mbrojtësin Kounde

D V

Jose Mourinho me Romën e nis me fitore në fushën e vështirë të Trabzonspor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com