Agjencia Zhurnal.mk

Zyrtare: Bayern Munich prezanton Tanguy Kouassin

Bayern Munich ka zbuluar se e ka kompletuar transferimin e Tanguy Nianzou Kouassi nga Paris Saint-Germain.

Bavarezët e realizuan transferimin e 18-vjeçarit që mund të luajë në të gjitha pozitat e fazës defanzive.

Kouassi është një francez që posedon edhe pasaportë të Bregut të Fildishtë, ndërsa ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Kampionin e Bundesligës.

Lojtari ka thënë se është shumë i lumtur që mund të luajë për një klub si Bayern Munich.

“Jam shumë i lumtur që mund të luajë për një klub si Bayern Munich, Është një klub i madh dhe me një traditë të pasur”, ishin fjalët e tij të pasura.

Kouassi kishte refuzuar të rinovonte kontratën me PSG-n dhe u pajtuar me kushtet e ofruara nga klubi gjerman.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!