Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare: Darmian huazohet te Interi

Interi e ka zyrtariazuar transferimin e Matteo Darmian nga Parma në formë huazimi.

Lajmin e ka konfirmuar Lega Serie A që ka bërë të ditur se mbrojtësi i krahut e ka kompletuar kalimin te Nerazzurrët.

Në bazë të njoftimit, zikaltrit tashmë e kanë regjistruar kontratën dhe Serie A bën të ditur se është fjala për marrëveshje huazimi.

Darmian u kthye në futbollin italian pas katër viteve të kaluara në Ligën Premier te Manchester Unitedi.

Te Interi, ai do të ribashkohet me ish-trajnerin e tij te përfaqësuesja e Italisë, Antonio Conte.

Postime të ngjashme

Dihen të gjitha çiftet e 1/8 në Euro 2020, na presin super ndeshje në këtë fazë – dy finale para finales

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Portugalia 2-2 Franca, shkëlqejnë Ronaldo dhe Benzema – zhgënjen Mbappe

Dafina Vidishiqi

Kampionët luajnë baras – Franca kualifikohet si lider, Portugalia nga vendi i tretë

Dafina Vidishiqi

Gjermania kalon tutje mes frikës dhe vështirësive të mëdha ndaj Hungarisë

Dafina Vidishiqi

Gjermani- Hungari, shënon dy gola brenda një minute – gjermanët rrezikojnë shumë

Dafina Vidishiqi

Gjermania po pëson nga Hungaria pas pjesës së parë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...