Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare: Fonseca largohet nga Roma në fund të sezonit

AS Roma ka njoftuar se ka shkarkuar Paulo Fonsekan nga pozita e trajnerit. Skuadra italiane i japi mundësi strategut që të dorëhiqej, mirëpo ai e refuzoi këtë shans. Kështu, përmes një komunikate për shtyp, Giallorossët kanë njoftuar se kanë shkarkuar Fonsekan.

“Duam ta falënderojmë Paulo Fonsekan për punën e madhe dhe udhëheqjen e treguar këto dy vite”, ka deklaruar presidenti i Romës, Dan Friedkin.

Sidoqoftë, Fonseka do jetë në krye të Romës deri në fund të sezonit dhe pasuesi i tij thuhet se është Maurizio Sarri.

Postime të ngjashme

Reali humb Mendin deri në fund të sezonit

Z H

Milan nuk do ta shesë Romagnolin

Z H

Shkëmbim tjetër mes Barcelonës dhe Juventusit

Z H

Milani prezanton fanellën e parë për sezonin e ri

Z H

Pirlo: Kampionati nuk ka mbaruar

Z H

Juventusi nuk e shkarkon Pirlon

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...