Zyrtare: Ignazio Abate rikthehet në Milan

Ish mbrojtësi i djathtë i Milanit, Ignazio Abate edhe zyrtarisht është kthyer te rossonerët, informon Zhurnal.

 

Por këtë radhë ai nuk do të luajë për Milanin. Ai do të jetë trajner i ekipit U-16.

Ndryshe Abate ishte pjesë e Milanit për 10 vite nga viti 2009 deri në vitin 2019, duke bërë 243 paraqitje.//Zhurnal.mk

Related posts

Icardin për Ronaldon: Juventusi dhe PSG afër marrëveshjes për shkëmbim lojtarësh

D V

Ronaldo kaloi barrierën për ta ndihmuar rojën që e rrëzoi me goditjen me top

D V

Anglia skuadra e vetme që ende nuk ka pësuar gol në “Euro 2020”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More