Agjencia Zhurnal.mk
Sport

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Juventus ka konfirmuar blerjen përfundimtare të mesfushorit Weston McKennie nga Schalke 04.

Amerikani u huazua te “Bianconerët” me mundësi blerje në fund të sezonit për 18.5 milionë euro, mundësi të cilën Juventusi e ka aktivizuar.

Gjiganti italian do paguajë nga 6.5 milionë euro në tri vite, derisa McKennie ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2025.

Ndërkohë, kujtojmë se McKennie këtë edicion ka bërë 31 paraqitje duke shënuar pesë gola dhe fituar një trofe, atë të Superkupës së Italisë.

Postime të ngjashme

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

Edhe pse pa faj, Ibrahimoviç shpëton vetëm me 1 ndeshje mos lojë

Z H

Ramos rezulton pozitiv ndaj Covid

Z H

NBA/ Curry parakalon legjendën Chamberlain, bien Lakers

Z H

Man Utd dhe Juventus konsiderojnë shkëmbimin Pogba – Ronaldo

Z H

Mbrojtësi i Bajernit beson në përmbysje të rezultatit në Paris

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...