Zyrtare: Lazio nënshkruan me Elseid Hysaj, Felipe Anderson dhe Luka Romero

Lazio ka konfirmuar se i ka siguruar të drejtat sportive të tre futbollistëve.

 

Në listën e transferimeve të klubit italian është edhe mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj, i cili transferohet si lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Napolin.

Sulmuesi brazilian, Felipe Anderson, është një tjetër futbollist që ka nënshkruar për Bianconcelestët nga West Ham Unitedi.

Nga Mallorca te Lazio është transferuar mesfushori meksikano-argjentinas, Luka Romero.

Në anën tjetër, klubi nga kryeqyteti italian e ka larguar mbrojtësin shqiptar, Sergio Kalaj, i cili ka kaluar te Carrarese Calcio 1908.

Pastaj Nikolaos Baxevanos është huazuar në Rumani te Chindia Targoviste, si dhe Mattia Novella te Monopoli Calcio. 

Related posts

‘Presim të na bëni krenarë në Tokio’ – presidentja Osmani ia dorëzon flamurin shtetëror Ekipit Olimpik të Kosovës

D V

Zyrtare: Jack Grealisht kompleton transferimin rekord te Manchester City

D V

Orari i xhiros së gjashtë në BKT Superligë, do të zhvillohet derbi i madh lokal Drita – Gjilani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More