Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare: Lewandowski mungon kundër Anglisë në “Wembley”

Polonia do të përballet me një mungesë të madhe kundër Anglisë, shkruan “Zeri.info”.

Anglia do të jetë nikoqire i Polonisë në “Wembley” në ndeshjen e vlefshme për kampanjën kualifikuese për “Katar 2022”.

Mysafirët do të futen në këtë përballje pa yllin Robert Lewandowskin i cili është lënduar.

Lajmin e ka konfirmuar Federata e Futbollit të Polonisë përmes një kumtese në faqen zyrtare.

“Robert Lewandowski nuk do të luaj në ndeshjen e të mërkurës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror”, thuhet në njoftim.

Anglia dhe Polonia ndodhen në Grupin I së bashku me Shqipërinë, Hungarinë, Andorrën dhe San Marinon.

Postime të ngjashme

Calhanoglu flet fjalët e para si interist

Zekirija Haxhiu

Interi dëshiron transferimin e Jordi Albas

Zekirija Haxhiu

Ende nuk ka marrëveshjes mes Messit dhe Barcelonës

Zekirija Haxhiu

Sergio Busquets i gatshëm ndaj Sllovakisë

Zekirija Haxhiu

Trajneri Daniel Farke me fjalë të mëdha për Milot Rashicën

Zekirija Haxhiu

Goditje magjike dhe klas i treguar tek goli ndaj Skocisë, vitet janë vetëm numra për Modricin

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...