Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zyrtare, lista e Vjosa Osmanit garon së bashku me LVV-në e Kurtit në zgjedhjet e 14 shkurtit

Zhurnal Ads

Lista e Vjosa Osmanit në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojë në kuadër të listës së Lëvizjes Vetëvendosjes.

Kjo u bë e ditur në konferencën për media të mbajtur nga Vjosa Osmani dhe lideri i LVV-së, Albin Kurti.

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se me Vjosa Osmanin do të garojnë bashkë në një listë.

“Sapo kemi nënshkruar marrëveshjen e parimeve dhe synimeve politike, marrëveshje kjo për një shtet me drejtësi dhe pa korrupsion, për një shoqëri me shëndet, punësim e arsim pa diskriminim…”, tha ai.

Ai tha se më 16 janar do ta dorëzojnë listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Viti 2020 ka treguar se Kosova ka nevojë për kryeministër të ri dhe presidente të re. Ne e kemi presidenten që e ka kryer detyrën me përgjegjësi dhe dinjitet. E ka shprehur integritetin e institucionit dhe unitetin e popullit. Në këto zgjedhje që janë referendum duhet ta rilegjitimojmë këtë”, tha Kurti, duke shtuar se ka shumë punë të mëdha para por edhe fitore.

Më tej lideri i LVV-së ka konfirmuar se ai do të jetë kandidat për kryeministër, ndërsa Vjosa Osmani do të synojë postin e presidentes.

“Jemi të zellshëm e palodhshëm. Do të shërbejmë me përulësi për lirinë dhe barazinë e qytetarëve, për progresin dhe suksesin e shtetit”, u shpreh Kurti.

Ndërkaq, Vjosa Osmani ka thënë se marrëveshja që ka arritur me Lëvizjen Vetëvendosje për të garuar së bashku në zgjedhje, përfaqëson vullnetin e qytetarëve.

Osmani para mediave ka thënë se do të garojnë se bashku për zgjedhje për të ndryshuar mendësinë e gabuar, me të cilën është udhëhequr vendi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vdes pas plumbave edhe baxhanaku i biznesmenit kosovar i vrarë në Serbi

admin

Dështon sërish votimi i Projektligjit për rimëkëmbje ekonomike, Qeveria nuk i ka numrat

admin

Vendimi i Kushtetueses për rrëzimin e Hotit, flasin nga LDK-ja

S.B.

I përkeqësohet gjendja kreut të Malishevës, Ragip Begaj dërgohet në QKUK

T E

Tahiri ndërpret vizitën zyrtare në Turqi

T E

Shtyhet raportimi i ministrit Veliu

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...