Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Header

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Zyrtare, ndeshja Maqedoni-Kosovë do të luhet më 4 qershor në Shkup

Shkup, 20 mars – Zhurnal.mk – Ndeshja historike në mes Maqedonisë dhe Kosovës, zyrtarisht do të zhvillohet më 4 qershor, ndërsa finalja e plej offit të Ligës së Kombëve është caktuar më 9 qershor, pasi që përballjet e caktuar në muajin mars, u shtynë nga pendemia e “Covid 19”.

Sfida mes Maqedonisë dhe Kosovës, mbetet në terminin e njëjtë, në orën 20.45 në stadiumin “Todor Proeski”, ndërsa fituesi i kësaj sfide, në finale, takohet me fituesin e përballjes mes Bjellorusisë dhe Gjeorgjisë, të cilat me short janë caktuar si organizator të sfidës finale, më 9 qershor.

Fituesi I përgjshëm siguron kualifikimin në Kampionatin Evropian, i cili do të zhvillohet në vitin 2021, prej 11 qershor e deri më 11 korrik.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!