Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare, Milani huazon sulmuesin e talentuar!

Një sulmues që vjen dhe një tjetër që largohet nga Milani. Talenti kuqezi Lorenzo Colombo ka ndërruar skuadër në këtë merkato të janarit. Sulmuesi nuk po arrinte të gjente hapësira me kuqezinjtë dhe për këtë arsye drejtuesit vendosën ta huazojnë në Serinë B, për të fituar më shumë eksperiencë.

Më afrimin e Mario Mandzukic, ishte e pamundur që Colombo të gjente hapësira në skuadër dhe për këtë arsye, vendimi më i mirë dukej largimi. 18-vjeçari do të qëndrojë te Cremonese deri në fund të sezonit dhe më pas do të rikthehet te skuadra kuqezi, me shpresën se do ketë fituar eksperiencën e nevojshme dhe mund të ketë më shumë hapësira. Colombo u aktivizua në 9 ndeshje me Milanin në këtë sezon mes kampionatit dhe Europa League në 3 si titullar dhe 6 si zëvendësues duke shënuar dhe 1 gol.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...