Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare: Rovella te Juventusi, Portanova e Petrelli te Genoa – publikohen shifrat e transferimeve

Juventusi ka publikuar shifrat zyrtare të marrëveshjes me Genoan rreth shkëmbimit që përfshin emra si Nicolò Rovella, Manolo Portanova dhe Elia Petrelli.

Rovella, 19 vjeç, ka nënshkruar me Zonjën e Vjetër, por do të qëndrojë i huazuar në Genoa deri në fund të sezonit, ndërsa Portanova dhe Petrelli menjëherë do të transferohen në Marassi me marrëveshje të përhershme.

Juventus ka publikuar shifrat zyrtare të marrëveshjes. Nicolò Rovella i ka kushtuar Juventusi për një shumë prej 18 milionë euro të pagueshme në tre vjet.

Juventusi dhe lojtari kanë nënshkruar një kontratë 4-vjeçare deri më 30 qershor 2024.

Në anën tjetër Manolo Portanova është vlerësuar 10 milionë euro që do të paguhen për tre vjet.

Edhe Elia Petrelli ka kaluar te Genoa për 8 milionë euro.

Postime të ngjashme

Lorenzo Insigne është përgjegjës për një fjalë të re në fjalorin italian

D V

Televizioni shtetëror serb e ndali transmetimin kur Nora Gjakova luftoi për medalje të artë – shpjegimi është i çuditshëm

D V

Ish-e dashura i dërgon një mesazh shumë të sikletshëm për fituesin e medaljes olimpike në intervistën televizive

D V

Si të mos i mjaftonte skandali me vajzat e zhveshura, Rooney tani shkakton rrëmujë edhe te skuadra që është trajner

D V

Roma dhe Atalanta monitorojnë mbrojtësin Uduokhai

D V

Giroud ka arritur te Milani dhe i ka filluar stërvitjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...