Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare, Rugani rikthehet në Itali, firmos me Cagliarin

Daniele Rugani rikthehet në Itali. Pas vetëm disa mujash eksperiencë në Francë, ish-mbrojtësi ka lënë Rennes për të firmosur me Cagliarin e Eusebio Di Francescos.

Në vështirësi serioze në këtë sezon, sardët besojnë se me eksperiencën që do të sjellë Rugani në repartin e prapavijës do të dalin nga zona e ftohtë në të cilën ndodhen në tabelën e klasifikimit.

Me Cagliarin Rugani do të aktivizohet deri në fund të këtij sezoni në formë huazimi nga Juventusi.

Postime të ngjashme

Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

D V

Varane i tha Real Madridit të harrojë ofertat nga Chelsea e PSG dhe të përqendrohet vetëm te Man Utd

D V

Milani i interesuar për transferimin e Ceballosit

D V

Lukaku pritet të bëhet lojtari më i shtrenjtë i Serie A i shitur ndonjëherë

D V

‘Mos shko te Chelsea’ – tifozët e Interit i shkruajnë Lukakut dhe agjentit të tij

D V

Marley Ake rezulton pozitiv me COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...