Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos do ta konfirmojë nesër se ai po largohet nga klubi, dy javë para se kontrata e tij të mbyllet.

Ramos do të paraqitet nesër në konferencë për shtyp me Florentino Perezin, ku do ta konfirmojë vendimin e tij, pasi kontrata e tij skadon më 30 qershor.

Lojtari dhe klubi nuk kanë rënë dakord për vazhdimin e kontratës.

Real Madrid i ofroi Ramos një marrëveshje një vjeçare me një ulje prej 10 për qind të pagës.

Mbrojtësi po kërkonte të paktën një kontratë dy vjeçare, gjë që nuk ishte i gatshëm Florentino Perez.

Ramos flitet se ka oferta nga disa klube të njohura, por edhe nga brenda Spanjës.

Postime të ngjashme

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

Pas katër vitesh, merr fund kontesti gjyqësor mes Neymar dhe Barcelonës

D V

Ndryshime befasuese në VAR nga Liga Premier

D V

Kosova vazhdon të jetë në top 10 vendet e botës edhe në ditën e katërt me medalje në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

D V

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...