Agjencia Zhurnal.mk

Zyrtare: Thomas Bradic trajneri i ri Vllaznisë, ja stafi i tij te klubi shkodran

Tashmë është zyrtare. Thomas Bradic do të jetë trajner i Vllaznisë për sezonin e ardhshëm. Ish-futbollisti i disa skuadrave, edhe i kombëtares së Gjermanisë, ka firmosur sot kontratën, duke zyrtarizuar bashkëpunimin me kuqeblutë.

Në prani të sponsorit, Alban Xhaferi, dhe të administratorit Suat Lici, kroato-gjermani ka hedhur firmën mbi kontratë, duke nisur zyrtarisht punën si trajner i skuadrës shkodrane. Mësohet se në stafin e tij, në rolin e zëvendësit, do të jetë edhe Elvis Plori, bashkë me Safet Osja. Trajneri portierësh do të vijojë të jetë Lekiqi.

Nuk ka më asnjë dyshim. Vllaznia do të drejtohet nga Thomas Brdaric në sezonin e ri. Ose të paktën do ta nisë me të në stol, sepse pastaj rrugës nuk dihet çfarë mund të ndodhë, varet nga rezultatet. Sidoqmos në Shqipëri, “koka” e trajnerit është ajo që “pritet” e para në një skuadër futbolli, kur gjërat nuk ecin si duhet. Ish-futbollisti i disa skuadrave, edhe i kombëtares së Gjermanisë, ka firmosur sot kontratën, duke zyrtarizuar bashkëpunimin me kuqeblutë.

Në prani të sponsorit, Alban Xhaferi, dhe të administratorit Suat Lici, kroato-gjermani ka hedhur firmën mbi kontratë, duke nisur zyrtarisht punën si trajner i skuadrës shkodrane. Mësohet se në stafin e tij, në rolin e zëvendësit, do të jetë edhe Elvis Plori, bashkë me Safet Osja. Trajneri portierësh do të vijojë të jetë Lekiqi.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...