Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare: Tifozët do të rikthehen në Premierligë

Premierliga ka bërë të ditur se dy xhirot e fundit të këtij edicioni do të përcjellën me tifozë.

Federata Angleze e Futbollit ka konfirmuar se tifozët do të rikthehen në stadium në dy xhirot e fundit.

I gjithë ky vendim erdhi edhe si rezultat i dakordimit të klubeve mes vete për të rikthyer tifozët në stadium.

“Pas konsultimit me klubet, u ra dakord se stadiumet nuk do të ishin të hapura për tifozët e jashtëm për shkak të sfidave të ndryshme në të gjithë kampionatin dhe nevojës për të dhënë një qasje të qëndrueshme, ndërsa maksimizohet mundësia për të shmangur frekuentimin në masë të tifozëve”, shkruhet në deklaratën zyrtare të Premierligës.

Përpos gjithash, klubet e Premierligës do të kujdesen edhe për sigurimin e mjediseve nga COVID-19.

Postime të ngjashme

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Dafina Vidishiqi

Italia mposht Zvicrën, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Italia nuk ndalet, Locatelli shënon një tjetër super gol

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Dafina Vidishiqi

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Dafina Vidishiqi

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...