Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtare: Zvicra kalon në fazën e eliminimit direkt

Zvicra e ka siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt falë rezultateve nga Grupi B dhe C.

Helvetikët përfunduan fazën e tyre të grupeve, derisa pritën që të dinin fatin e dy grupeve paraprake.

Në Grupin B, Belgjika e mbylli si lider me nëntë pikë, Danimarka, Finlanda dhe Rusia me nga tre, duke bërë që danezët të kalonin tutje.

Në anën tjetër, në atë C, Holanda si lider me nëntë, Austria me gjashtë, Ukraina me tre dhe Maqedonia e Veriut me asnjë.

Kështu, Zvicra që grumbulloi katër pikë, ishte ekip më i mirë se ai i vendit të tretë në Grupin B dhe C që e përfunduan me tre. 

Postime të ngjashme

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

Pas katër vitesh, merr fund kontesti gjyqësor mes Neymar dhe Barcelonës

D V

Ndryshime befasuese në VAR nga Liga Premier

D V

Kosova vazhdon të jetë në top 10 vendet e botës edhe në ditën e katërt me medalje në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

D V

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...