Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zyrtari i PDK-së: Fitorja e VV-së mesazh se partia jonë duhet reformuar

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Migjen Kelmendi  ka komentuar fitoren e Albin Kurtit të zgjedhjeve të djeshme të mbajtura në gjithë Kosovën, derisa i ka uruar për fitoren.

Ai ka thënë se rezultati i mbrëmshëm është mesazh për PDK-në, transmeton Syri.net Kosova.

Kelmendi me anë të një statusi thotë se subjekti të cilit i takon, duhet të shoh ku ka gabuar dhe duhet vazhduar me reformimin e partisë.

Reagimi i tij i plotë:

Ka mbete vetem edhe me u ba mire!

Nji proces zgjedhor qe ta çonte mallin e ndonji vendi europian, nji kulture qytetare dhe solemnitet ne votim, dhe nji fitore pa ekuivoke e Vetevendosjes shenuen zgjedhjet e Frorit 2021.

Kosova ka avansue dhe asht ba shembull demokracie per vendet e rajonit, sado krejt kjo demokraci e ky rregull nuk perputhen me narracionin e stisun te Osmanit e Kurtit, si “shtet i kapun” e “Republike e deshtueme”.

U ba si deshti shumica, dhe kjo shumice e ka pergjegjesine e plote per besimin e dhane. Mbajeni!

Fitorja plebishitare e Osmanit dhe Kurtit asht njikohesisht nji mesazh per neve ne PDK, me pa ku u gabue dhe me vazhdue pa u ndal me reformimin e matejme te partise.

E uroj Vetendosjen, Osmanin e Kurtin per kete fitore!

Ka mbete vetem edhe diçka ‘e vogel’ – me u ba mire!

Postime të ngjashme

Rishikimi i Buxhetit për vitin 2021 – opozita thotë se nuk është bërë mbi nevojat e qytetarëve, ndryshe mendon Qeveria

D V

Zeinah Salahi, drejtoreshë e USAID-it në Kosovë

D V

Kurti thërret mbledhje të qeverisë për në orën 13:00

D V

Arrijnë në Morinë trupat e pajetë të dhjetë viktimave të aksidentit tragjik në Koraci

D V

Fabrizi: Dialogu me Kosovën, kyç për pranimin e Serbisë në BE

D V

Shoferi i autobusit të aksidentuar me mërgimtarët kosovarë, dërgohet në burgun e Pozhegës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...